Resultater 2011

 

 

Klubarrangementer:

 

Langgarvermaster - Løb
Langgarvermaster - Tri

 

Langgarvertesten (opdateret pr. 6.september)
Slotsløbet 
Hillerød Triathlon
Julestjerneløbet
Baneløb 15.06.2011
Baneløb 01.09.2011

 

Vi har resultater fra nedenstående løb - skriv hvis du skal bruge en gammel tid, så får du svar i løbet af et par dage

 

Andre Resultater 2011:

 

Tåstrup Løbet (december)
Lystrup Løbene
Allerød Atletik og Motions "Kondiløb serie"
Skovmaren
New York City Marathon
Frankfurt Marathon
Gribskovløbet
Sydkystmarathon
Eremitageløbet
Berlin Marathon
DM i Marathon (Odense).
Orø Løbet
Blovstrød Triathlon
SNIKs Griseløb, september
Esrum Open Water
"Nineteen-Cuppen" - D.Tri.Fs landsdækkende klub-turnering
DM Triathlon for klubhold 2011
Esrum Sø Rundt
Slots-Sti-Stafetten 
Challenge Copenhagen Triathlon
Kalmar Triathlon
Karlebo Løbet
Füssen Marathon
Østdanske Mesterskaber 25.06. Holbæk Stadion  
Adecco Amager Strandpark Løbet
Challenge Århus ½ Ironman
Øresund Challenge ½-ironman
FMM 2011
Strandpukkelløbet
Spartas Kvindeløb
Liselejeløbet
Super Best Løbet
DM Triathlon - OL dist i Fredericia.   (Se D.Tri.Fs video fra DM)
DM Triathlon Sprint   (Se D.Tri.Fs video fra DM Sprint)
The Fairfield Horseshoe Race 2011 (UK)
Københavns Marathon
DM duathlon, lang
BT ½ marathon
Blovstrød Duathlon
Helvede i Nord
Færgelundsløbet
London Marathon
Wien Marathon
Køge Duathlon
DM 10 km på landevej
SNIK Griseløb, marts 2011
Allerød Atletik & Motions "Kondiløb Serie" Marts   (Samlet stilling 2010-2011)
Tåstrup Løbet, marts 2011
DM Kort Cross 4 km i Holbæk

 

 

 

Resultater 2010

 

 

Klubarrangementer 2010:

 

Langgarver-testen
Slots-løbet
Baneløb 1 (08.06.2010)
Baneløb 2 (12.08.2010)
Hillerød Triathlon

 

 

Andre arrangementer 2010:

 

Tirsdagsløbernes bowlingaften 23.11.2010
AAM Kondi / nov. 2010
Taastrup løbet - nov. 2010
Skovmaren
Frankfurt Marathon
Mallorca Marathon
Gribskovløbet 2010
Selskov Stadion 21.10.2010
Amsterdam Marathon
Fimasportens Adventure Race
Eremitageløbet
Selskov Stadion 07.10.2010
Berlin Marathon
Griseløbet
Køge Triathlon
Powerade ½ Marathon
Esrum Open Water
Skovsyreløbet
BlueSeventy Cuppen (D.Tri.Fs landsdækkende turnering)
Blovstrød Triathlon
Asserboløbet
DM Triathlon for klubhold - Sprintdistance.
Christiansborg Rundt (2 km svøming Christina 45.26 Kåre 34.44)
Esrum Sø Rundt
Challenge Copenhagen Triathlon 2010 (3,8-180-42,2) - se også Challenge CPH overall.
DM Triathlon - 1900-90-21,1
Kvindeløbet
Adecco Strandpark Løbet
Pattaya Marathon (Thailand).
DM Triathlon - 1500 - 40 - 10
Midsommer tri-/duathlon - klubtur til Blovstrød
Adventure-race i Lyngby
Broløbet
Superbest Løbet
Stockholm Marathon
DM triathlon - sprintdistance
Københavns Marathon (m. indlagt DM)
Blovstrød Duathlon
Spartas Marathon-test 3
Hamborg Marathon
BT ½ Marathon (DM
½ Marathon + DM hold + DM aldersklasser + DM aldersklasser hold)
Paris Marathon
Grevinde Danner Løbet
Færgelundsløbet
Helvede i Nord
Griseløbet forår 2010
AAM Kondiløbserie vinteren 2009-2010
Barcelona Marathon
Allerød Atletik & Motions "Kondiløb Serie" Februar.
Craft-Cuppen, 4. afd. Cross-duathlon.
Craft-Cuppen, 3. afd Cross-duathlon.
AAM "Kondiløb" Januar 2010

 

 

 

 

Resultater 2009

 

 

Klubarrangementer 2009:

 

Langgarver-testen
Slots-løbet internt
Baneløb 9. juni
Baneløb 13. august
Hillerød Triathlon (Langgarvernes interne resultatliste)

 

Andre arrangementer 2009:

 

The Canning Caper run, Australien (WA)
The Mosman Park Run, Australien (WA)
The Perry Lakes Run, Australien (WA)
The Garvey Gallop Run, Australien (WA)
Honolulu Marathon
Craft-cup, mtb-duathlon 2. afd. Farum Lillevang.
Allerød Atletik & Motions "Kondiløbserie" - nov. 2009
Craft-cup, mtb-duathlon 1. afd.
Skovmaran
Sparta "Marathon Start-op"
Køln Marathon
Eremitageløbet
SNIKs Griseløb, efterår
Lidingö Loppet
DM Marathon i Odense (nu i redigeret version)
Berlin Marathon
Asserbo Løbet
DM Atletik for veteraner
Blovstrød Triathlon
DM-TRI for klubhold
Kvindeløbet 2009
Esrum Sø rundt
Kalmar Triathlon
Amager Strandpark løbet
Superbest Løbet 2009 i Allerød
DM Triathlon sprint 750-23,2-5
DM 10.000 m.
Stockholm Marathon
København Marathon
Gutenberg ½ marathon
Tåstrup Løbet (maj)
Sparta Cityløbet
Hamburg Marathon
BT ½ marathon - DM
Spartas test 3
Grevinde Danner Løbet
SNIKs Griseløb - marts.
DM 10 km Landevej
DM Cross-Duathlon
Barcelona Marathon
Sparta Test 2
Tåstrup løbet febr.
Sparta Test 1
Allerød Atletik og Motions Kondiløbserie
Lystrup Løbene vinteren 2008-2009

 


 

 

Resultater 2008
 

Klubarrangementer 2008:

 

- Baneløb 14.08.2008
- Langgarver Testen
- Puma Hillerød Triathlon
- Roskilde Bank Slotsløbet
- Nordsjællandske Mesterskaber i Cross (DGI)

 

Øvrige resultater 2008:

 

Allerød Kondi-løb - nov 2008 -
Lystrup Løbet - nov. 2008 -
Athen Marathon
Skovmaran
Spartas "Marathon Start-op"
Kalveboderne Rundt
Extreme Mandehørm
Eremitageløbet
Berlin Marathon
Lidingö-Loppet
SNIK - Griseløb september
H.C. Andersen Marathon
Blovstrød Triathlon
Esrum Sø Rundt
Slotssti Stafetten
Etapeløb Bornholm
Nyvangsløbet
Adecco Strandpark løbet
DGI løbet i Gilleleje
Ørestadsløbet
"Alt for damernes" Kvindeløb
København Marathon
Stockholm Marathon
City Løbet
Hamburg Marathon
Grevinde Danner Løbet
BT 1/2 og 1/4 Marathon (DM ½ Marathon)
SNIK Griseløb - marts
DM - Kort cross
DM - Lang cross

 


Denne side er drevet af Klubmodul.dk